BAŞKAN'DAN PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı.   
Perşembe, 26 Ocak 2012 18:52

       

  27 Aralık 2011 tarihinde köyümüzde meydana gelen yangın da 24 aile evini kaybetmiştir. Bir miktar büyük baş hayvan ve kümes hayvanı telef olmuştur. Yangının büyük bir tehlike olduğunu bilmeyen yoktur. Köyümüzde ki yangının akşamın erken saatlerinde meydana gelmesi olası cankaybını önlemiştir. Bizim adımıza da sevindirici yanının insan kaybı olmamasıdır, bu sadece teseslli olmaya yetmiştir.

        Meydana gelen yangın hepimizi derinden üzmüş ve panik meydana getirmiştir. Köyümüzde evlerin ahşap ve bir biri ile yakın olması yangının hızla büyümesine yol açmıştır. İlk müdahele de köy deki vatandaşlarımızın yaşlı olması sebebiyle gerektiği şekilde yapılamamış, itfaiyeye haber verilmiş, ancak köyümüzün şehir merkezine uzak olması sebebiyle itfaiyenin ulaşımı belli bir zaman aldığından, itfaiye ulaştıktan sonra dar olan sokaklar sebebiyle rahat müdahale etme imkanı bulamamış olmasından dolayı büyük çaplı bir yangın yaşanmıştır.

        Yangın akşamı hemen harekete geçip yangın mahalline ulaşan Samsun Valimize, Vezirköprü Kaymakamımıza, Vezirköprü Belediyemize, Belde belediye başkanlıklarımıza, İl ve ilçedeki tüm devlet kuruluşlarımıza, Sinop ili Durağan İlçesi Belediye Başkanımıza, İtfaiye desteği veren diğer il ve ilçe belediyelerinin yönetimi ve  itfaiye ekiplerine, iş makinesi ekiplerine, kızılaya, orman işletmesi ve bölge müdürlüğüne ve notlarımız arasına alamamış olduğumuz tüm kurum kuruluş ve şahıslara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

       Yangın sonrasında bizleri yanlız bırakmayan Devletimize, Gençlik ve Spor Bakanımıza, İktidar ve muhalefet partilerimizin millet vekillerine, Vakıflar Bölge Müdürlüğümüze, İlmeclis başkanlığına, İl ve İlçe meclis üyelerine, İlçemizde bulunan siyasi parti ilçe yöneticilerine, Yerel ve Ulusal basınımıza, Sivil toplum kuruluşları, Yardım amaçlı kurulmuş derneklerimize sonsuz teşkkürlerimi sunuyorum. 

       Netice itibarı ile zaman zaman Devlet, Millet, Sivil toplum kuruluşları olarak böyle sınavlardan geçiyoruz. Allah hiç birimizi böyle felaketlerle karşılaştırmasın. Şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki; bütün kurum ve kuruluşlar olarak hep birlikte el ele vererek sıkıntıları nasıl çözebildiğimizin en iyi örneklerinden birini görmüş olmaktan dolayı çok mutlu oldum. Bu anlayış bizi biz yapan, bizi nasıl bir anlayıştan geldiğimizi gösteren, birimiz hepimiz hepimiz birimiz için olduğumuzu bir kez daha gözler önüne seren anlayıştır.

 

Abdullah GEZER

Dernek Başkanı

KONUYU PAYLAŞ

Son Güncelleme: Perşembe, 26 Ocak 2012 19:08
 | Hasan BT | Kızılkese Köyü Derneği 2014.